Aktualności

Wszystkim Tatusiom w dniu ich święta życzymy samych pomyślności, dużo radości i dumy z pociech ❤️

Muzykowanie na powitanie Lata

Dzień wiatru

Zabawy przyjaciół z przedszkola

Dzień Oceanów

Witaminowa uczta truskawkowa

03.06. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Savoir-vivre”
Poznaliśmy czarodziejskie słowa (przepraszam, proszę, dziękuję) w języku migowym 🙂

Odwiedziny Pani Kasi, asystentki stomatologicznej w ramach programu „Poznajemy zawody naszych rodziców” Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowe i piękne uśmiechy 😁

„Dzień dziecka zdrowo, na sportowo”01.06. nasze przedszkole było współorganizatorem VII Gminnej Spartakiady Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Pani Krystyny Pławskiej.Podczas wspólnego świętowania i zabawy integrowało się 210 dzieci z placówek przedszkolnych z terenu Gminy Bogdaniec. Impreza udała się dzięki słońcu i hojnym sponsorom. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Udana wycieczka do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich

Z życzeniami u Samorządowców Naszej Gminy

DZIEŃ MAMY

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Niezwykły Dąb” pod patronatem Pana Piotra Pietkuna Nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. Gratulujemy laureatom.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję zbiórki nakrętek. Prosimy o jeszcze! Zbieramy dla naszej koleżanki Julci 🙂

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wycieczka do gospodarstwa rolnego rodziców Oskara

W dniu Biblioteki i Bibliotekarza nasze przedszkole odwiedziła mama Amelki i przeczytała dzieciom jej ulubione bajki. Bardzo dziękujemy i zapraszamy innych rodziców do przyłączenia się do akcji głośnego czytania dzieciom w naszym przedszkolu.

Dzień Unii Europejskiej

6 maja z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego gościliśmy w przedszkolu mł. asp. Pana Pawła Jewsiewickiego.

Bierzemy udział w konkursie Dobry Obywatel

Jesteśmy organizatorem konkursu plastycznego „Niezwykły Dąb” pod patronatem Pana Piotra Pietkuna Nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. Konkurs wspólnie z Nadleśnictwem Bogdaniec organizujemy od 2006 roku.

Chętne dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów. Zdjęcia rysunków zostały wysłane do organizatorów konkursu, a oryginalne prace dzieci wręczyły Strażakom oraz Leśnikom w dniu ich święta.

05.05 w Dzień Leśnika przedszkolaki wybrały się do Nadleśnictwa Bogdaniec żeby złożyć życzenia i przekazać laurki Nadleśniczemu Panu Piotrowi Pietkunowi.

Wycieczka do Remizy Strażackiej OSP Bogdaniec. 04.05 w Światowy Dzień Strażaka dzieci odwiedziły Straż Pożarną i wręczyły laurki Strażakom w dniu ich święta.

Dzień Flagi

Międzynarodowy Dzień Tańca

Wycieczka do Teatru

Wesołych Świąt

Wizyta Zająca Wielkanocnego

Dzień czekolady

Święta tuż tuż…

Z wizytą u weterynarza.

Dzień Sportu

Dzień Marchewki

Poznajemy zawody naszych rodziców

Przedszkolny ogródek

Dzień Leśnika

Dzień Gofra

Wiosenne zawody sportowe

Dzień wody

Dzień recyklingu

Dzień Pandy

Dzień Matematyki

Dzień Niedźwiedzia polarnego

Tłusty Czwartek

Dzień Kota

Walentynki

❤️❤️❤️Dzień Babci i Dziadka👴🧓❤️❤️❤️❤️

Z okazji Waszego Święta „Dnia babci” i „Dnia Dziadka” przyjmijcie Państwo życzenia: siły, wiary, miłości, nadziei i nieustającego zdrowia gdyż tego czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.

Prawda o dziadkach:

Babcia i Dziadek są wielkimi aniołami

Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem…

Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota…

Bal Karnawałowy

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Podziękowania

Z całego serca ponownie dziękujemy Rodzicom i Społeczności Lokalnej za włączenie się w dwie akcje charytatywne

1. Sianko Dla Hospicjum

Pieniążki ze sprzedaży zostały przekazane do Dziennego Hospicjum Dziecięcego w Gorzowie Wlkp.

2. Paczuszka Dla Maluszka👶🎁🧸(rzeczy zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Bogdańcu)DZIĘKUJEMY-RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ💟💟💟💟

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Społeczności Lokalnej za włączenie się w organizację Kiermaszu Świątecznego Dzięki Państwu uzbieraliśmy 1206zł 😊DZIĘKUJEMY!!!!!

Jasełka

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Państwa pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia! Poniżej fotorelacja z Jasełek. Ps. Drodzy Rodzice, dziękujemy za przygotowanie wspaniałych strojów. Aniołki i Pastuszkowie spisali się na medal!

Mikołajki

Święty Mikołaj, to taki Święty,
który przynosi dzieciom prezenty.
I choć to może jedynie bajka,
mieszka podobno gdzieś w Mikołajkach.

Ma tam, jak mówią, domek z ogródkiem,
gdzie spędza chwile wytchnienia krótkie.
Bo choć to męczy go pewnie nieraz,
co dzień dla dzieci prezenty zbiera.

Andrzejki

Co się dzieje? Wosk się leje, właśnie nadszedł czas Andrzejek!

Ptasi Przyjaciele

Dziękujemy za udział w akcji „Ptasi Przyjaciele”. Dzięki Państwa zaangażowaniu uzbieraliśmy 404, 40 zł. Zakupiliśmy dwa karmniki dla ptaków w wysokości 291,80zł. Za resztę pieniążków zostanie zakupiony pokarm dla ptaków.

Dzień Pluszowego Misia

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci poznały historię powstania tego święta oraz dowiedziały się jak powstają pluszowe misie. Nie zabrakło tańców, wierszy i piosenek o misiowej tematyce.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Nasza placówka kolejny raz bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data-rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam ,ze wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. To wydarzenie jednoczy wszystkie dzieci na świecie. w tym dniu, w wielu krajach dzieci i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazywanie wsparcia i solidarności z dziećmi , których prawa nie są respektowane. To radosny dzień ale z poważnym przesłaniem. Dzieci jak i personel naszego przedszkola w ramach tego dnia byli ubrani na niebiesko. Odbył się również pochód z niebieskimi balonami, które były rozdawane społeczności lokalnej aby upamiętnić ten dzień.

Informacja

Przy współpracy Rady Rodziców planujemy zorganizować „Kiermasz świąteczny” w dniach 01-10 grudnia 2021 r.

Prosimy o przygotowanie wraz z dziećmi ozdób i dekoracji świątecznych  w/g własnego pomysłu i dostarczenie do przedszkola do 30 listopada 2021 r.

Podczas kiermaszu będą sprzedawane kartki świąteczne wykonane własnoręcznie w przedszkolu. Osoby, które mogą sprzedawać kartki świąteczne w swoich zakładach pracy lub wśród znajomych prosimy  o kontakt z Panią Martą.

Informacja

W Przedszkolu odbędzie się Bożonarodzeniowa Sesja Zdjęciowa. Podajemy dwa terminy ze względu na częste nieobecności dzieci. Pierwszy to 15 listopada(poniedziałek). Kto w tym czasie nie będzie mógł uczestniczyć w sesji zapraszamy na 22 listopada. Państwo decydują jak w tym dniu ubrać swoją pociechę.

„Kto ty jesteś? Polak Mały”

Narodowe Święto Niepodległości #szkolaDoHymnu

O godzinie 11:11 dzieci z naszego przedszkola wspólnie z Pracownikami Nadleśnictwa Bogdaniec odśpiewały Hymn Polski. Pszczółki oraz Biedronki przygotowały program artystyczny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dyniowa Dyskoteka

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „Ptasi Przyjaciele”. Wystarczy zakupić pracę plastyczną swojego dziecka za minimum 5 zł. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmników dla ptaków, które będą znajdowały się na terenie przedszkola.

Informacja

Dnia 28 października (czwartek) w przedszkolu odbędzie się DYNIOWA DYSKOTEKA. Prosimy, aby dzieci w tym dniu posiadały element stroju w kolorze pomarańczowym lub przebranie dyni.

Dzień Poczty Polskiej

Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk to inicjatywa UNICEF, skierowana jest do różnych grup społecznych, obchodzona jest corocznie 15 października. To ogólnoświatowa akcja, która ma edukować i uświadamiać wagę zagrożenia wynikającego z chorób zakaźnych i lekceważenia mycia rąk. Nasze przedszkolaki chętnie przypomniały sobie jak skutecznie myć ręce i z dużym zapałem wykonywały w tym dniu zadania związane z higieną dłoni.

Wycieczka do Nadleśnictwa Bogdanie

11 października w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Drzewa, kolejnego dnia postanowilismy odwiedzić Dąb Papieski znajdujący się na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec. Bardzo dużo ciekawych informacji o drzewach jak i mieszkańcach lasu przekazała nam Pani Aldona. Chętne dzieci mogły pozbierać żołędzie i spróbować posadzić je we własnym ogródku.

#sadziMY

Pszczółki i Biedroneczki uczestniczyły dziś w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę #sadziMY. Trzy sadzonki znalazły swoje miejsce blisko placu zabaw. Teraz dzieci będą się nimi opiekować i obserwować wzrost drzew.